Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Nisan 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Chypre Palatin

Yorum

• Parfums de Marly Layton

Yorum

• Amouage Imitation Man

Biraz garip açıldı.Tozlu kağıt,plastik benzeri bir koku.Amouage gibi bir marka bu plastiğimsi efekti farkında olmadan vermiş olamazdı.Küçük bir araştırmanın ardından öğrendim ki marka bu kokuyu 70’li yılların disko sahneleri ve plaklarının kendine has kokusundan ilham alarak yaratmış. Bunu öğrenince taşlar yerine oturdu.
        Kafamda oluşan tablo şöyle: 70’li yıllarda bir kadın iş çıkışı bir plak dükkanına giriyor.Elinde deri çantası üzerinde menekşeli pudralı güllü bir chanel parfümü,biraz terlemiş... Ortamda keskin bir plak kokusu, tozlu ahşap raflar...Bu saydıklarımın birbirine karıştığı garip bir koku profili
        Kullanılan menekşe,gül ve iris kokuya tozlu,pudramsı ve nostaljik bir hava katmış.Bu bile kokuyu sevmeme yetti.Başlardaki farklı tema çok geçmeden yumuşuyor ve daha parlak, sevilesi bir hal alıyor.Kör alışa uygun olmasada kullanan kişinin etrafından olumsuz yorum alacağını düşünmüyorum.

Click image for larger version  Name:	loja-de-vinil.jpg Views:	1 Size:	109.0 KB ID:	116730Click image for larger version  Name:	111111.JPG Views:	1 Size:	132.4 KB ID:	116759Click image for larger version  Name:	b5b1f2b9474a3e2a91640d233af13f8d.jpg Views:	1 Size:	104.6 KB ID:	116729
        Son Düzenleme murrjm; 13-03-19, 13:45. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Dior leather Oud

Yorum

• Amouage Journey

Yorum

• TT Casanova

Yorum

• Isabey Ambre Carthage. Costume National Scent İntensi sevip zayıf bulanlar için çıkış kapısı Aynı geliyor bana koku olarak ama Carthage çok daha yoğun.

Yorum

• İlyas
                İlyas Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Daha feminen

• Montale Intense Cafe.
              Gül, vanilya ve kavrulmuş kahve çekirdeği..
              Leziz, şehvetli.. Gün boyu devam eden bir etkisi var..
              estefanyen

Yorum

• Bvlgari Jasmin Noir kullandım ama Noir kelimesi geçince aynı anda Versace crystal noir ı da canım çekti , ondan bir fıs bileğime fıslattım bu iki parfüm de çok güzel çok özel kokular benim için. Emek verilmiş ve sonuç alınmış kaliteli işler...

Yorum

• Jovoy incident diplomatique

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Mfk Apls. Bu parfümü çok sevdiğimi yeni yeni anlıyorum. Şişeli düşündüğüm 3-5 parfümden biri.

Yorum

• Creed - Aventus For Her

Yorum

• Issey Miyake Noir Ambre, sıcacık bir koku.

Yorum

• OJ - Nawab Of Oudh;
                          Açılışı bolca hedione (referans olarak silk mood extrait i önerebilirim o kokladığınız öd değil) en, sıcaklık katan tarçın, çok hafif yeşil notalar ve bergamut bu notalar aldehitle öyle eğilip bükülmüşler ki doğal değil de "farklı" kokuyorlar. Ha unutmamam gerek baştan sona sentetik bir portakal ile tatlılaştırmışlar kokuyu. Orta notalarda bolca kakule, hafif dokunuşlarda menekşe ve gül var. Biraz da sucul bir his katmış ambergis var. Öyle süslü cümleleri haketmiyor katmanlı ve derin değil ancak çok klas ve güzel kokuyor.

Yorum

• Guerlain Tonka Imperiale

Yorum

İşleniyor...
                            X