Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Nisan 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Xerjoff Uden. Xerjoff parfümleri içinde denediğim en basit, genel kokusu olan şimdilik bu. Kötü anlamında demiyorum güzel bir kokusu var ama tanıdık kokuyor. Özellikle başları lisede kullandığım bir parfüme aşırı benziyor ama hatırlayamıyorum. Açılışı baya yumuşak narenciye ile başlıyor bir süre sonra çok güzel bir vanilya kokusuna dönüşüyor ve parfümün bence niş gibi davrandığı tek yer burası. Özellikle açılış tam yazlığım diye bağırıyor. Markanın diğer bir yazlığı olan Renaissance varken bunu yazlık diye ben şahsen şişeli almam gibi duruyor. Biraz daha şans vereceğim tabii ki ama şimdilik bende biraz hayal kırıklığı oluşturmadı değil. Özellikle bu fiyat bandındaki bir üründen insan biraz daha bir farklılık bekliyor. Umarım Mefisto'yu denediğimde böyle başlamayız. Kör alışa en uygun nişlerden biri bu arada. Dekant için tabi şişeli kör alış yapmayın

Yorum

• Azzura
      Azzura Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bu parfümü beğenmeyecek neyi var arkadaşlar merak ediyorum bende 3 şişe var 4. şişemi alsam mı diye düşünüyorum da sizin görüp benim görmediğim şey ne aydınlanmak istiyorum birinci kalite citruslar, rom akoru ve kaliteli odunsu notalar ile harmanlanmış vanilya performansı dışında neyi eleştiriyorsunuz? Benzerleri çok var mı var evet bu mu acaba? Pahalı daha ucuzu bulunuyor diye mi?

Yanlış anlamayın parfümden benim beklentim değişkenlik (üç katmanı var açılış yazlık citruslar orta nota geçişi boozy ve dip notalar odunsu kremsi bir vanilya var. Malzeme kalitesi dersek kullanılan vanilya ve rom akorunun daha iyisini görmedim ana akım niş parfümlerde. Yayılım sanırım sıkıntı bu parfümde ama gün içinde tazelerseniz o da dert olmuyor inanın anlamıyorum bu parfümün gömülmesini Basenotes'a girin en iyi xerjoff diyenler arasında en çok bu parfüm var bizim parfümseverlerin sevmemesinin temel nedeni ne anlamadım.

Not: Merakımdan soruyorum. Bileyim ki soğuyayım

• vagonlar
      vagonlar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Benim beklentimi karşılamadı kokusu bu kadar. Ya beklentim büyüktü ya da ben fazla yükseldim bilmiyorum ama ilk izlenimim bu belki değişir ama şimdilik çok tuttuğumu söyleyemem. Normalde kör alışı seven birisi olarak iyi ki Basenotes ve Fragrantica'yı okuyup şişeli kör alış yapmamışım.

Bu hobi öznel bir olay olduğu için birinin beğenip bir başkasının beğenmemesi normal kendinize yüklenmeyin bizi anlamak için. Bence soğumadan zevkle kullanın sizi sevmiş ki siz de onu sevmişsiniz.

• ali
      ali Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Azzura Kürşat hocam yorumundaki samimiyeti inanılmaz bir keyif ve tebessümle okudum. Parfümle ilgili yazdığın her şeye katılıyorum. Kalitesi tartışılmaz. Benim için sorun şuydu: öncelikle beklentim çok yüksekti(yabancı forumlar) ikincisi koku olarak çok fazla benzeri olması ve kokusunun bana sıradan gelmesi son olarak fiyatına göre yayılım sorunu. Genelde fiyat ve performans olayına çok takılan biri değilim ama hepsi birleşince harman kalitesi beni şişeli almaya yöneltecek kadar ikna edemedi. Aslında çok basit bir şekilde hımm deyip vazgeçtim. Yani parfümü gömmedim tam olarak Sadece şişeli almaya gerek görmedim.

• Cartier L'envol

Yorum

• Terenzi Orion
      Zamanı geldiyse dolaptaki eski konumuna geri almalı artık bol bol kullanılır bu birkaç ay. Baharları sevenler için yapılmış bu parfüm sanki.

Yorum

• hani aşkın ömrü azdır 2 aydır 2 senedir derler ya...

cartier declaration parfüm bunun aksinin kanıtı...

normal versiyonuna göre daha oturaklı daha odunsu daha olgun olmuş...

kesinlikle pişman olmadığım herhalde tek koku...
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• promesta
          promesta Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Nereden temin ettiniz hocam?

• Herod
          Herod Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Türkiye de satışı yok maalesef yurtdışından bir arkadaşım getirdi sağolsun...

• Bois 1920 Dolce di Giorno

Yorum

• Yeni şişenin taze açılışıyla, Nicolai Musc Intense...
          Beyaz giydiğim günlerde elim otomatik olarak bu parfüme gidiyor. Saflık, temizlik,masumiyet,mutluluk.. Benim için herşeyi barındırıyor bünyesinde. Nicolai firmasının en sevdiğim kokusu olabilir kendisi. Bahara da çok yakışıyor. Aşkla kullanıyorum. Kullandıkça enerjim yükseliyor.

Yorum

• Jaipur EDP Buzlu cam. Zamanın ötesinde bir koku.

Yorum

• Sabah enerjik bir başlangıç Nautica Voyage

Yorum

• Gianni Versace Green Jeans 96 üretim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Ralph Lauren Safari

Yorum

• Bond No9 New York Amber..
                    Mevsim tam dönmeden kullanmak istedim. Parfum versiyonu artık bulmak imkansız gibi bir şey olduğu için çok nadir kullanıyorum..
                    estefanyen

Yorum

• Guerlain Bois Mysterioux

Yorum

• La la la laaa..
                        Ostara...🌼Click image for larger version

Name:	44154B43-6E25-411D-918A-49B45BD8CBF7.jpeg
Views:	193
Size:	693.8 KB
ID:	115716Click image for larger version

Name:	B5C9D823-FB1D-48C9-AB80-A277B883B4A9.jpeg
Views:	157
Size:	98.7 KB
ID:	115715
                        https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• chanel coromandel.kışı uğurlarken bol bol coromandel kullanmak lazım.asla sıkılmadım bu kokudan imkanım el verdiği sürece dolabımda duracak bir parfüm

Yorum

• Guerlain Samsara edp vintage

Yorum

• murrjm
                              murrjm Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Tamamen tesadüf eseri geldi hala şaşkınım ben de

• Lagerfeld
                              Lagerfeld Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              murrjm Carmen Dell'Orefice diyorum ben Samsara'ya. Onun kadar olgun ve güzel.

• murrjm
                              murrjm Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              güzel oldu benzetme
                          İşleniyor...
                          X