Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Merak Ettiğiniz ve Hakkında Bilgi Edinmek İstediğiniz Parfümler

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Baruti Perverso

Kör alış yapmayı düşünüyorum. Bu parfümü daha önce denemiş birisi var mı?

https://www.fragrantica.com/perfume/...rso-54651.html

Yorum

• Abbathdoom
      Abbathdoom Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bence kör alışa uygun değil. Aşırı yoğun ve olumsuz tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Forumda arama yaparsanız kullananlar vardı.

• cctaymaz
      cctaymaz Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      İlk arattığımda yanlış yazmışım sanırım. Şimdi aratınca gördüm ve vazgeçtim İsli dumanlı benim tarzıma çok uyuyor fakat sanırım burada işleniş olarak baya ağır ve oturaklı olarak kullanılmış. Etraftan bu kadar şikayet alması normal değil bence.

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Denemek için ideal ama uzun süreli kullanılacak parfüm değil benim yorumum

• Serge Lutens Chene (vintage)

https://www.fragrantica.com/perfume/...hene-2761.html

Buna da kör alış yapmayı düşünüyorum. İlk versiyonunu alacağım. Kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum

• Tauer(acdd ve ldmm haric),The house of oud almond harmony ve Salvarore Ferragamo La Corte asiri merak ettiklerimden.

Yorum

• Rogue perfumery Mousse illuminee ve Derviche ile Masque milano love kills merak edip birgün denemek istediğim kokular.

Yorum

• Tiziana Terenzi Al Contrario çok merak ettiğim bir parfüm.

Yorum

• MFK Oud Silk Mood Extrait ve EDP arasındaki farklar nelerdir ? MFK'nin bazı kokularında Extrait formu daha iyiyken bazılarında çok gereksiz olarak nitelendiriliyor. Gerek koku gerek performans olarak bu kokunun iki formunu da kullanan ya da herhangi birini deneyimleyip bilenlerden bir kıyaslama rica ediyorum

Yorum

• Slumberhouse Norne Tabikide😊

Yorum

• Arkadaşlar selamlar.

Bentley Absolute parfümünün Gucci Pour Homme I 'e benzediği idaaları doğru mudur? Deneyen arkadaşlar tarafından konuya bir açıklık getirilebilir mi?

Yorum

• F.essence oud
                  F.essence oud Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Doğru hacım, bende 2014 ya da 15 yıllarına ait bir şişe var sana denemen için göndereyim bi bak

• cantona8
                  cantona8 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Biliyorsun hic yok diyemem F.essence oud

• F.essence oud
                  F.essence oud Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Tamamdır

• Orjinal yazı sahibi: cantona8 View Post
                Arkadaşlar selamlar.

Bentley Absolute parfümünün Gucci Pour Homme I 'e benzediği idaaları doğru mudur? Deneyen arkadaşlar tarafından konuya bir açıklık getirilebilir mi?
                Benzerler Mustafa hocam Bentley Gucci klonu fakat Bentley de daha yoğun baharatlar hakim daha kuru hissiyat var. Gucci 1 klonlarından montale nin greyland ı ile bentley çok yakınlar, montale bentley den 2 misli performanslı ama

Yorum

Arkadaşlar selamlar.

Hocam benziyorlar fakat ben Bentey'den farklı olarak GPH'de yoğun bir deri kokusu alıyordum. Hazır konusu açılmışken bende sorayım CdG 2 Man'i de GPH'ye benzetiyorlar. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz şahsen ben pek benzetemiyorum.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: İbrahim20 View Post

Hocam benziyorlar fakat ben Bentey'den farklı olarak GPH'de yoğun bir deri kokusu alıyordum. Hazır konusu açılmışken bende sorayım CdG 2 Man'i de GPH'ye benzetiyorlar. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz şahsen ben pek benzetemiyorum.
                    Valla ben CdG 2 Man i hatırlıyorum ama benzetemiyorum GPH I e.. Elimde GPH I var şu an bi miktar. Bu koku gerçekten de 3 4 farklı biçimde geldi elime. Hepsi de nüanslarda birbirinden farklıydı ama En sevdiğim kısmı kuru odunsu kısmı olduğundan detayları önemsemedim. Kuru odunsu kısmından benzetmişlerdir muhtemelen. Ama asıl oğlanı (Absolute) merak ettim işte bu konular üzerinden bir çıkış bulamayınca ben de

Yorum

Valla ben CdG 2 Man i hatırlıyorum ama benzetemiyorum GPH I e.. Elimde GPH I var şu an bi miktar. Bu koku gerçekten de 3 4 farklı biçimde geldi elime. Hepsi de nüanslarda birbirinden farklıydı ama En sevdiğim kısmı kuru odunsu kısmı olduğundan detayları önemsemedim. Kuru odunsu kısmından benzetmişlerdir muhtemelen. Ama asıl oğlanı (Absolute) merak ettim işte bu konular üzerinden bir çıkış bulamayınca ben de
                      Ben ikisinide denedim hocam ama baya zaman oldu gucciyi sizin splitinizden almıştım hatta, ikisininde parfümörü aynıydı yanlış hatırlamıyorsam gph1 ve absolute öyle hatırlıyorum yanlış olmasın kontrol etmedim.Bence yüzde doksan benziyorlar ama tecrübeli burunlar ufak farkları anlayacaktır o yüzden sizi absolute denemeye davet ediyorum , bana absolute da sentetik gelen ve burun yakan cinsten bir benzoin koklayınca elden çıkarmıştım ama koku olarak temelde çok yakınlar diye düşünüyorum.

Yorum

• LM Black Aoud kullanan, deneyen var mı. Takmış vaziyetteyim kokuya. Tam aradığım oud profili gibi duruyor. Kirli ve dumansı.

Yorum

• Abbathdoom
                          Abbathdoom Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bence almayın hocam. Denemelerimde ya anosmi etkisi yaptı ya da yayılımı çok düşük. Çevremdekilere sorduğumda da kokusunu alamamışlardı. Cuirs daha iyi bana göre. Son olarak Black Oud’un eski ve yeni şişe arasındaki farkı da araştırdım. Büyük bir fark olmadığı söyleniyor. Karar sizin.

• ntmm22
                          ntmm22 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          valla güzel örnek oldu gucci intense oud, benim hatırladıgım kadarıyla lm black oud gucci intense oud a daha çok benziyor black afgano dan çok.

• mizansen035
                          mizansen035 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Cuirs i de benzetmişler lm ye. Kafamda deli sorular. Sanırım roja musk aoud alacağım en sonunda

• Armani prive turquoise bu parfümü merak ediyorum frag verilerine göre baya performanslı ve yaz için farklı notolara sahip değişik bir çalışma gibi duruyor deneyen arkadaşlardan yorum rica edebilirmiyim ?

Yorum

• mizansen035
                          mizansen035 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Tuz hakim kokuda. Tuzlu vanilya desem doğrudur. Hafif balsamik ve topraksı yanları da var. Bence prive serisindeki en iyilerden biri. Diğeri de şimdi adını hatırlayamadım ama yeşil şişe güzeldi.

• furkan1001
                          furkan1001 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Denemek lazım o zaman farklı bir çalışma galiba

• mizansen035
                          mizansen035 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Evet farklı bir çalışma olmuş. Aslında Aqua di Salenin vanilyalısı diyebiliriz. Performansı da gayet iyiydi

• Strangers-San clemente hakkında ne dersiniz?

Yorum

İşleniyor...
                        X