Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

İNCELEME:Seville Tıraş Sabunu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• İNCELEME:Seville Tıraş Sabunu

Messi neden dünyanın en iyi futbolcusu değil?
    Takvimler 1987 yılını gösterdiğinde Maradona Evrenin en iyi futbol oyuncusu unvanına sahipti,Arjantin dünya kupası şampiyonu,Türkiye ise orta çağı ha atladı ha atlayacaktı,evlerde buzdolabı bulmak ne mümkün

O sene dünya kupası şampiyonu Arjantin'in üçüncü büyük kenti Rosario'nun fakir bir semtine bir gök taşı isabet etti : Lionel Andres Messi. Bir işci ve temizlikçinin üçüncü oğlu olan Leo üç kilo ve kırk yedi santim olarak dünyaya geldi. Futbol topuyla tanışması uzun sürmedi,her fakir Latin ülkesinin kaderi olan ''futbolculuk'' ona da yapışmıştı nasılsa. Bu yazıyla kendisini yerin dibine sokacağımı bilseydi eminim başka bir meslek seçmek isterdi.Velhasıl kelam abilerinin oynadığı Grandoli'ye giden Messi,sözüm ona bir oyuncunun eksik olduğu bir karşılaşmada oyuna girer ve herkesi birer birer çalımlayarak ipe dizer. Henüz 5 yaşında olan Leo'nun bu yeteneğinin keşfedilmesi uzun sürmez. O zamanlar takımın teknik direktörü olan Salvador Aparicio Leo'nun doğaüstü yetenekleri olduğundan bahseder,kaleci daha degajı yapmadan topu kapan Messi,bütün sahayı hem bütün oyuncuları çalımlayarak geçer ve gollerine devam eder. Sonraki yıllarda gönül verdiği Newell's Old Boys'a katılan Messi ; burada 11 yaşına kadar 4 sene boyunca sadece 1 maç kaybeden ''87 Makinesi'' adlı grubun en dikkat çeken ismi olur. Lakin hayat oyun oynamayı sever. Büyüme hormonu eksikliği tespit edilen Messi'nin futbol kariyeri bitme noktasına gelmiştir. Newell's'in tedavi masraflarını üstlenecek parasının olmaması; River Plate'in ise Baba Messi'yi oyalaması sebebiyle küçük Leo,kendisini videolardan izleyen ve beğenen Barcelona yetkilileri ile bir araya gelir ve anlaşır. 17 yaşında ilk golünü atan Messi, şöyle geriye dönüp bakıldığında Barcelona ve La Liga tarihinin en golcü oyuncusu, Barcelona ile 26 kupa kazanan bir şampiyon ve 5 defa Ballon d'Or ödülünü kazanan bir futbol sihirbazı olduğu görülür.Peki gerçek böyle midir?

Takvimler 2013 yılını gösterdiğinde tıraş dünyasında kalite akıyor, Banat sentetiklere,Niva'lara methiyeler düzülüyor,henüz gün yüzüne çıkmamış nice Uncle Martin'lere sayfalar dolusu yorum alkış sesleri arasında akıyordu, Türkiye ise uzay çağına hazır, modern ve dinamik haliyle yüzünü geleceğe dönmüş,dosta güven düşmana korku veren bir ülke haline gelmişti, her evde 3-4 bozdolabı bulunabiliyordu

O sene kendisini dünyanın jandarması sanan Amerika'nın Boston eyaletinde bir hukukçunun evine bir gök taşı isabet etti : Barrister&Mann. Bir hukukçu ve hassas cildinin eseri olan Barrister&Mann 5 aylık deneme süresinden sonra dünyaya geldi. Tıraş aletleri ve jiletler ile tanışması uzun sürmedi, her hassas ciltli ıslak tıraş severin ''abi adamlar çıtayı uzaya çıkarmış'' yaftası ona da yapışmıştı nasılsa. Bu yazıyla kendisini yerin dibine sokacağımı bilseydi eminim başka bir meslek seçmek isterdi.Velhasıl kelam William Carius tarafından kurulan B&M , sözüm ona hassas cildine yönelik bir tıraş sabunu bulamayıp kendi sabununu üretmeye başlaması ile kurulur. O zamanlar tek başına olan William daha sonra diğer aile bireylerini de olayın içine katarak büyür ve tıraş sabunu dışında diğer ürünleri de üretmeye devam eder. Sonraki yıllarda koku ve formüllerde değişikliğe giden B&M, performans ile dikkat çekmeyi başarır.* Lakin hayat oyun oynamayı sever. Lanolin içerikleri sabun performanslarının dipleri görmesi sebebiyle William'ın artizan kariyeri bitme noktasına gelmiştir. Hassas ciltlere hitap etmeye direnmesi,ilk sürümlerde performanstan uzak görüntüsü,büyük üreticilerin destek olacağız diye oyalaması sebebiyle küçük William tallow içerikleri denemeye karar verir ve anlaşır. Yeni kurulmasına rağmen klasik berber kokusuyla ilk golünü atan Seville,şöyle geriye dönüp bakıldığında hassas ciltlere en uygun tıraş sabunu, limon,paçuli,lavanta,biberiye,bergamot,lavanta ve meşe yosunu kokusuyla yaz akşamlarının vazgeçilmezi, tıraş sonrası hissiyatı ile wholly hariç bir post-shave sihirbazı olduğu görülür.Peki gerçek böyle midir?

Leo Messi
    Boy:1.69 cm
    Kilo:67
    Fiyatı:400 milyon Euro
    Güçlü yönleri: Kolay adam eksiltme, Hız, Çeviklik, Ara pası verebilme, Kilit pas başarısı, top tutma,bitiricilik, uzaktan şutlar, direkt serbest vuruş isabeti, kanattan içeriye katedebilme

Seville
    Uzunluk:10.4 cm
    Ağırlık: 115 gr
    Fiyatı:15,99 Dolar
    Güçlü yönleri: Kolay bitmeme, Su seçmeme, Çabuk ve etkili köpük, Kayganlık müsaadesi, Hoş ve benzersiz koku, tıraş sonrası hissiyat, tıraştan sonra as kullanımına müsaade

Biri futbol, diğeri tıraş dünyasından iki efsane. Dünyanın en iyileri mi? Doğru takımla, evet.

Kusurumuz olduysa affola!

Şahane!
    Kaleminizin enerjisi çok iyi, uzun bi' boşluk arıyorum diğer yazılarınızı da mutlaka okuyacağım.
    Paylaşımlarınız için teşekkürler.

- Stop the car...
    - What ?!
    - Stop the fuckin' car!

Yorum

• ahraz
      ahraz Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Rica ederim. Beğenmenize sevindim.

Ahraz hocam (şimdilik) bu yazıları okuyup gaza gelmeye ve sakalları kesmeye niyetim yok. Sakallılar için de bir şeyler yazsanız ya. Islak sakal traşı değil de ıslak sakal bakımı mesela Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Kaleminize sağlık.

Yorum

• ahraz
      ahraz Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bknz. Müslüman mahallesinde salyangoz satmak Hayatım boyunca hiç sakallı olmadım komşum ama proraso'nun sakal bakım ürünleri var razorus.com'da, isterseniz bir bakın derim. Tıraş ürünleri güzeldir, sakal bakım ürünlerinin de güzel olacağını düşünüyorum.

bakalım faydalı bilgiler vermişsiniz.

Yorum

seville değil arko bile olsa sabunla fırçayla köpük yapıp ılık ılık yüzüne sürmenin keyfi bambaşkaydı

Yorum

İşleniyor...
      X