Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Liu, Guerlain

Çökme
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

 • Liu, Guerlain

  Click image for larger version Name:	3346470143258.png Views:	13 Size:	291.2 KB ID:	202759

  Bir Guerlain klasiği: Liu, geri dönüyor...

  1929 çıkışlı bir aldehitli çiçeksi parfüm olan Liu, Guerlain tarafından 2021 yılında tekrar piyasaya sürülüyor.

  Adını, Giacomo Puccini'nin Turandot operasındaki Liu karakterinden alan parfüm, Guerlain resmi internet sitesinde "Bir opera parfümü" olarak tanımlanmış.

  İlk çıktığı zamanlarda markanın pazarlama ve sunum çalışmalarıyla birlikte dikkat çeken parfümlerinden biri olan Liu, dönemin trendi aldehitli çiçeksi parfümler kategorisinde; Chanel No. 5, Coty L'Aimant, Lanvin Arpege, Robert Bienaime Essence Rare, Joy Jean Patou, Worth Je Reviens, Caron Fleurs de Rocaille gibi efsaneler arasında kendine yer bulmuştu.

  Koku tasarımı Jacques Guerlain imzalı parfümün 2021 yılı için açıklanan resmi koku profili ise şu şekilde:

  Üst Notalar: Aldehitler

  Orta Notalar: Gül, Yasemin

  Alt Notalar: İris, Vanilya, Odunsu Notalar

  Parfüm, Guerlain'ın ters kalpli ikonik şişesi ile 75 ml. boyutunda ve eau de parfum konstrasyonunda sunulacak...

  Click image for larger version Name:	Jacques-Guerlain-y-Poster-TURANDOT_950_W-768x431.jpg Views:	13 Size:	100.6 KB ID:	202760
  Son Düzenleme Aryan; 19-07-21, 16:35. Tarafından yapıldı.

 • #2
  Liu aslında halihazırda vardı ama şişesi farklıydı. Bu yıl pek çok Guerlain klasik/çağdaş parfümü şişe değiştirdi Aryan. Son 5 yıl içinde örneğin Insolence'ın 3. şişesi çıktı, bununla aynı tasarım. Değişim şişe ile sınırlı kalsa da bazı parfümlerde reformülasyon olduğu iddiaları var. Etiketler 60'ların kadran şişelerinden alınmış, şişeler ise LPRN'de de kullandıkları 1920 model şişeler. Keşke diyorum, 60'ların şişeleri formu ve etiketi ile geri gelse imiş. Tabii en iyisi kendi orijinal tasarım şişeleriydi bence çağdaş seriler için.

  Yorum


  • #3
   Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
   Liu aslında halihazırda vardı ama şişesi farklıydı. Bu yıl pek çok Guerlain klasik/çağdaş parfümü şişe değiştirdi Aryan. Son 5 yıl içinde örneğin Insolence'ın 3. şişesi çıktı, bununla aynı tasarım. Değişim şişe ile sınırlı kalsa da bazı parfümlerde reformülasyon olduğu iddiaları var. Etiketler 60'ların kadran şişelerinden alınmış, şişeler ise LPRN'de de kullandıkları 1920 model şişeler. Keşke diyorum, 60'ların şişeleri formu ve etiketi ile geri gelse imiş. Tabii en iyisi kendi orijinal tasarım şişeleriydi bence çağdaş seriler için.
   Çok güvenilir bir kaynağın 2015 tarihli bir yazısında "bir kaç yıl önce üretimine son verildi" yazıyordu. Sanırım 90'lı yıllarda da tekrar üretilip ardından üretimi durdurulan bir parfümmüş. Anladığım kadarıyla sık sık gözüküp tekrar kayıplara karışan bir parfüm Liu. Ama genel olarak da göze çarpan Guerlain parfümlerindeki bu hareketlilik, bu dinamizm, salt şişe olarak değilmiş gibi geliyor bana...

   Guerlain, özellikle klasiklerini yaşatmak adına bugün onları tekrardan yaratmak için sürekli çalışan, ar-ge de yapan bir marka.

   Lui'nin daha eski parfümlerinden biri için eski orjinal Lui gibi kokmadığı yönünde kullanıcı yorumlarına da denk gelmiştim. Bazı zamanlarda da Guerlain'ın resmi sitesinde dahi bu parfümün bulunamadığından bahsetmişler... Kuşkusuz Lui, her daim (olumlu/olumsuz) gelişen, gidip gelen, kokusunda dalgalanmalar yaşayan canlı organik bir koku. 2021 yılı için duyurulan Lui'nin kokusunda da olumlu gelişmeler olabilir, bu doğrultuda da kokusuyla diğer Lui'ler arasında farklı bir anlamı olabilir...

   Aslında her yeni Guerlain sürümü için bu doğrultuda beklentiler geliştirilebilir. Bunun için parfümseverler tarafından çok sıkı takip edilen Guerlain klasikleri var mesela... İlk akla gelen örneği; Derby.

   Guerlain'ın, in-house parfümörü Thierry Wasser ile klasiklerin kokularını daha da geliştirmek için verdikleri çabayı takdir ediyor; onların yeni işlerini takip etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.
   Son Düzenleme Aryan; 19-07-21, 16:36. Tarafından yapıldı.

   Yorum


   • Rayiha
    Rayiha Yorumladı
    Yorumu düzenleme
    Guerlain, parfümlerinin üretimini çeşitli nedenlerle durdurduktan sonra yeniden ortaya çıkarma ya da özel seri olarak sınırlı üretme işini sıkça yapıyor. Örneğin Shalimar Parfum Initial'i yeterince başarılı olmadığı gerekçesi ile 2016 gibi kaldırdı, ancak bu parfümün aslında sadık bir hayran kitlesi çoktan oluşmuştu ve bunu her fırsatta dile getiriyorlardı. Sonunda 2020'de belli butiklerde satılmak üzere çok yüksek bir fiyat etiketi ile" L'Initial" olarak geri geldi. Ancak asıl dönüşünü Liu'nun da içinde bulunduğu yeni şişelerle daha ulaşılabilir standart fiyatlıyla bu yıl yapacak gibi görünüyor.

    Liu bu yıla kadar "Les Parisiennes" adındaki özel seri altında ve "bee bottle" denen arılı şişede sınırlı miktarda üretiliyordu diye biliyorum. Lui ise 2017 tasarımı bir parfüm, şişesi de Liu'nun orijinal Art Deco'vari şişesinden alıntı. Biraz karmaşa yaratıyorlar.

    Yeni tasarım şişelerde "Les Legendaries" serisini görmek için (ki Insolence, Initial, İdylle, Samsara, L'Instant ve Magic daha önce "çağdaş" kategorisindeydi ama artık "efsanevi" mertebesine yükseldiler):
    https://www.guerlain.com/fr/fr-fr/pa...s-legendaires/

    Her ne kadar reformülasyonlar yüzünden hayran kitlesinin bir kısmı rahatsızsa da, parfümseverlere kulak verdikleri için Guerlain'ın ayrıcalıklı bir yeri var, çoktan LVMH'ye satılmış olsa da bir şekilde parfümlerine ve tarihlerine sahip çıkıyorlar.

    (Bir de keşke Monsieur Guerlain geri gelebilse. Sitesini sayfa sayfa indirmediğime pişmanım.)

  • #4
   Eskiden takip etmeyi en cok sevdigim basliklardan biriydi "yeni cikanlar" bolumu. Senin sayende yine ilgiyle takip eder oldum sevgili Aryan tesekkurler derlemelerin icin.

   Yorum


   • Aryan
    Aryan Yorumladı
    Yorumu düzenleme
    Rica ederiz cantona8, tekrardan "yeni çıkanlar"a biraz da olsa ilgi çektiysek ne mutlu. Direniyoruz diyelim... Motivasyon ve vakit bulabildikçe halen biraz da olsa bir şeyler yazmaya çalışıyorum. Arada senin bu yazdığın gibi yanıt yorumlar da bir hayat belirtisi oluyor benim için
    Son Düzenleme Aryan; Dün, 17:06. Tarafından yapıldı.

   • cantona8
    cantona8 Yorumladı
    Yorumu düzenleme
    Direnis dort koldan devam ediyor da yikilmak uzereyiz
  İşleniyor...
  X