Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Le labo thè noir 29

Çökme
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

 • Le labo thè noir 29

  Click image for larger version Name:	le labo the noir 29 yorum.jpeg Views:	0 Size:	73.6 KB ID:	176888

  Thè Noir - ilk bakışta çoğu kişinin yanılacağı gibi burada kullanılan The kelimesi düşündüğünüz gibi ''işte'' anlamına gelmiyor. Fransızca olarak Thè kelimesi dilimize çevrildiğinde çay kelimesine karşılık gelmekte. Noir çoğu kişinin aşina olduğu gibi gece, karanlık, koyu veya siyah anlamına karşılık gelmekte. Yani kelimeye tam olarak baktığınız zaman karşılığını Siyah Çay olarak çevirebiliriz.

  Fransız parfüm atölyesi (Parfüm atölyesi diyorum çünkü mağazalarında bildiğiniz galonlardan o anda karışımı yapılıp şişelenip gözünüzün önünde parfümünüz yapılıp size teslim ediliyor) Le Labo'nun en sevilen parfümlerinden birine The Noir 29 a yakından bir göz atalım.

  Click image for larger version Name:	Le Labo Store.jpg Views:	0 Size:	78.3 KB ID:	176889

  Aslında parfüm kokusu ve hissiyatı ile hiç yabancılık çekmeyeceğiniz hatta ilk koklayıştan itibaren sanki sürekli o parfümü kullanmışsınız veya biliyormuşsunuz gibi izlenim yaratacaktır. Bizim kültürümüzde sağlam bir yere sahip olan Çay (O kadar sağlam ki kişi başı tüketimde dünya 1. siyiz.) ve incir parfümün ana notaları olarak göze çarpıyor. Çay notasının kullanımını size en iyi şu şekilde açıklayabilirim. Evde tomurcuk ile beraber demlediğiniz çayı tükettikten sonra demlikte sadece çöpü kalmış nemli çay posasının kokusunu hayal edebilirsiniz. Nemli, aromatik ve ferah bir kullanımı var. Bu çay kullanımına daha tam olgunlaşmamış, tozlu ve yeşil hissiyatın ön planda olduğu doğal inciri ve parlak gövdesi, keskin-yeşil hissiyatı ile sediri eklediğinizde parfümün ana gövdesini şekillendirmiş oluyorsunuz. Yine bu ferah-yeşil hissiyatı destekleyen defne yaprağı, vetiver ve parfümü dengede tutan tütün parfümde bulunan ve destekleyici yan oyuncular olarak burnunuza ara ara geliyor.

  Parfümün geneli doğal, rahatlatıcı ve arındırıcı bir etkiye sahip. Sıktığınız zaman huzur veriyor sizi gevşetiyor ve stresinizi azaltıyor. Bu etkiyi size geçirmesi için ustaca harmanlanmış. Tam bir pasifflora etkisine sahip bir anti depresan adeta.

  Click image for larger version Name:	The noir Le Labo.jpg Views:	0 Size:	66.4 KB ID:	176890

  Parfüm kokusu ile genel beğeniye ve günlük kullanıma son derece uygun. Her daim elinizin altında bulunmasını isteyeceğiniz joker parfümlerden. Bahar aylarına çok daha yakışan ama yaz sıcaklarında da kullanımı sırıtmayacak bir yapısı var. Kış kullanımına uygun olduğunu söyleyemem. Özellikle kapalı alan ve ofis kullanımı için çok iyi bir alternatif diyebilirim. Cinsiyetsiz bir parfüm. Kalıcılığı ve farkedilirliği bu tarz parfümler arasında en iyilerden biri.

  Parfüm henüz ülkemizde yok. Eğer pandemi süreci olmasaydı ELCA tarafından eylül ayında ülkemize gelecek ve Beymen Exclusive olarak satışına başlanacaktı. Bu pandemi süreci sonrası planlar değişti mi bilemiyorum. Umarım markanın parfümlerine en kısa zamanda ülkemizde ulaşabiliriz.

  Koku güzelliği 8
  Kalite hissiyatı 8
  Kalıcılık 8
  Farkedilirlik 7
  Genel Beğeni 10
  Son Düzenleme matrai; 12-08-20, 12:42. Tarafından yapıldı.
İşleniyor...
X