Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bentley for Men Intense, Bentley

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bentley for Men Intense, Bentley

Click image for larger version  Name:	203537_bentley_bentley_for_men_intense_eau_de_parfum_eau_de_parfum_100_ml_zoom_1000x1000.jpg Views:	5 Size:	339.4 KB ID:	153984

Lüks otomobil firmalardan Bentley’in, Nathalie Lorson imzasını taşıyan 2013 çıkışlı parfümü. Zengin ve kompleks bir parfüm olan Bentley For Men Intense’in açılışı, ilk notalarından olan karabiber ve ortadan gelen biraz tarçınla birlikte baharatlı bir şekilde gerçekleşiyor. Jenerik ve Kalp notası olan rom da yine kendini açılışta kendini hissettirerek kokunun imajını çizmeye başlarken, ilerisi için de ipuçları veriyor.

Ortalarda karabiber azalırken, tarçın biraz daha ön plana çıkarak, rom ile birlikte zengin bir hava yaratıyor. Rom, bu parfümde başrolde. Altta çok az bir tatlılık hissedilirken parfümün ne kadar değişken ve ne kadar kalın, derin bir parfüm olduğunu anlıyorsunuz. Tatlılık benzoinden geliyor ki Larson bence hedefi burada tam 12’den vuruyor. Benzoin parfümü biraz kirli bir hale sokarken, tok bir hava da yaratarak kokunun zenginliğini artırıyor.

Parfümde sonlara doğru alt notalardan benzoin yine hissedilirken, baharatlar ile rom azalıyor ve diğer ağacımsı notalarla birlikte sedirin de desteğiyle koku ağacımsı bir hale bürünüyor. Hatta bayağı bir ağacımsı… Tütsü notasından dolayı da biraz dumansı…. Ve deri… Aslında parfümün başından itibaren pek hissedilmese de kokuya alttan zenginlik-derinlik katan deri, tütsü ile ağacımsı notalar, üst ve orta notalar düşüşe geçtikçe daha da büyüyerek ortaya çıkıyor.

Baskın alt notalarından biri olan deri ile burada sanırım Bentley’in o deri koltuklarından gelen lüks havasını yansıtma amacıyla kullanılmak istenmiş. Çünkü; evet, hayvansı, pis bir deri kullanımı yerine koltuklarda ve çanta, kemer tarzı aksesuarlardaki gibi biraz daha temiz tarzda bir deri kullanımı var. Ama ne kadar doğal, gerçekçi bir deri? İşte burası da parfümün eleştirilebilecek, en tartışılabilir taraflarından!

Kalıcığı ise tüm günü çıkartacak kadar iyi olan bu parfüm, rom, deri ve baharatlarıyla kış aylarında iç ısıtıyor. Yine yayılımı çok iyi olan bu parfümün farkını ortaya koyması farkedilebilirliğini de yukarıya taşıyor. Karşı cinsten iltifat toplayacak kadar çekici ve maskülen olan bu parfümün iki farklı konstrasyonu mevcut. Ben bu konuda ise daha yoğun konstrasyona sahip ve daha kalıcı olan “intense” versiyonunu tavsiye ediyorum…

Özetle, Bentley Intense lüks bir havası olan, baharatlı ağacımsı bir rom parfümü. Niş kalitesindeki tasarımcı parfümler listesinde kolayca kendine yer bulabilecek seviyede farklı bir profile sahip bu parfüm, özellikle düşük fiyatıyla olumsuz yanlarını tolere ederek son derece alınabilir kokulardan birine dönüşüyor.

Kalıcılık: 8/10 Çok iyi

Yayılım: 8/10 Çok iyi

Click image for larger version  Name:	Bentley-perfume_0003-wo-cap.jpg Views:	5 Size:	93.7 KB ID:	153985
    Son Düzenleme Aryan; 27-02-20, 22:09. Tarafından yapıldı.

kalıcılık ve yayılım güzel parfümde evet. ama kullanılan deri bana güzel gelmedi. deri parfümlerini severim fakat buradaki deri kullanımı... konuşulur. tütsü ve rom hatırına bu parfümü az dan biraz daha fazla beğenmiştim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mizansen035 View Post
      kalıcılık ve yayılım güzel parfümde evet. ama kullanılan deri bana güzel gelmedi. deri parfümlerini severim fakat buradaki deri kullanımı... konuşulur. tütsü ve rom hatırına bu parfümü az dan biraz daha fazla beğenmiştim..
      Kullandığım günlerde çevremle sohbette iki cümle arasında "bu arada parfüm de güzelmiş" diye çok geri dönüş aldım. Bu geri dönüşleri almak kolay değil. O yüzden kalıcılık ve yayılım konusunda düşük verilmesi haksızlık olurdu.

Deri konusuna gelirsek, yazıda da belirttiğim gibi uygun fiyatlı bir parfüm olduğundan dolayı gerçekçi, natural bir deri kullanımından söz etmek zor. Parfümün en zayıf karnı, en eleştirilebilir tartışmaya açık yanı burası. Ama her şeye rağmen deriyle mesafeli ilişkisi olan beni pek zorlamadı. Çünkü, benim burnuma pek sert, hayvansı, pis bir deri kullanımı gelmedi. Tasarımcı derisi. Fiyat-performans ürünü.

Yorum

evet doğru. fiyat performans ürünü tam olarak. sample olarak denediğim zamanlarda da baya övgü almıştı.ama kaliteli esanslara alışan burunlar buna kıvrılır.

Yorum

koku tarzıma oldukça uzak bir parfüm. yine de dekant alarak deneyimlediğim bir koku. şunu söyleyebilirim genel beğeniden çok uzakta bir koku

Yorum

Başlangıç ve orta bölümler fena değilken sonları biraz bozuyor bence. Tam olarak zevk alamıyorum kullanırken. Fiyatına göre başarılı parfüm yine de.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DouglasCst View Post
              koku tarzıma oldukça uzak bir parfüm. yine de dekant alarak deneyimlediğim bir koku. şunu söyleyebilirim genel beğeniden çok uzakta bir koku
              Tarz meselesi için bir şey diyemem ama açıkçası, özgün kokular konusunda sıkıntı yaşayan tasarımcı piyasası için bu tarz parfümlere benim yaklaşımım olumlu.

Orjinal yazı sahibi: caliban View Post
              Başlangıç ve orta bölümler fena değilken sonları biraz bozuyor bence. Tam olarak zevk alamıyorum kullanırken. Fiyatına göre başarılı parfüm yine de.
              Evet, başlangıç ile orta bölümleri zengin ve canlıyken sonlara doğru o canlılığı yitirerek sıkıcı bir hale bürünüyor gibi.

Yorum

Çok beğenilmesinin aksine benim hoş bulduğum fakat çok beğenmediğim bir parfüm

Yorum

İşleniyor...
                X