Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

MDCI Parfums - Vepres Siciliennes (2009)

Çökme
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

 • MDCI Parfums - Vepres Siciliennes (2009)

  MDCI markasının 2009 yılında parfümör Jeanne-Marie Faugier’e tasarlattırdığı Vepres Siciliennes tema olarak Sicilya halkının feodal beylere karşı başlattığı bir isyandan ismini almakta. (Tarih bilgisi daha iyi olanlar veya meraklılar araştırıp daha detaylı bilgilerini bu başlığa yazabilirler) Markanın tarihsel süreçlerden ilham alarak parfümlere isim seçtiğini düşünürsek markanın teması ile uyumlu bir isim ile karşı karşıyayız.
  Click image for larger version

Name:	350px-Francesco_Hayez_023.jpg
Views:	1
Size:	34.8 KB
ID:	116366
  Parfüm tenime ilk sıktığım an açılışını yoğun bir tatlı portakal ve alışılmışın dışında sıcak bir greyfurt patlaması ile yapıp ardına eklenen karakteristik bir mandalina ile hafif buruk şekilde gerçekleştiriyor. Yeşil nüanslar hemen bu açılışa eklenip biraz nemli bir yapı hissi yaratsa da ardından yoğun bir manolya ve müge çiçeği ile birlikte oldukça değişkenlik gösteren bir açılış ile sizi şaşırtıyor. Parfümde kullanılan ve oldukça net hissedilen bir neroli (portakal çiçeği) bu çiçeksi notaların arasında parfüme derinlik kazandırmakta.
  Click image for larger version

Name:	vepres-siciliennes.jpg
Views:	1
Size:	37.1 KB
ID:	116367

  Parfüm tende kaldıkça şeftali notası net bir şekilde kokuda belirginleşmekte ve çiçeksi notalar ile birlikte oldukça bahara uygun ferah ama çiçeksilik sebebiyle hafif pudramsı bir kompozisyona bürünüyor. Kalp notalarda en net hissedilen notalar; ylang ylang, şeftali, manolya, müge ve portakal çiçeği ile iç içe geçmiş çok çok az bir meşeyosunu olmakta. Oldukça kadınsı ancak bir o kadar da bir erkeği büyüleyebilecek derinlikte.

  Dip notalarda çok net şekilde hissedilen bir karamele de rastlıyorsunuz. Orta notalar ile birlikte çiçeksiliğin daha belirgin olduğu ancak karamel ile pudramsılıktan arınmış bir parfüm ile teninizden ayrılmakta.

  Parfüm yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan baharın bir müjdeleyicisi olarak karşımıza çıkmakta. Kadınlar için üretilen parfüm bahar ayları için oldukça zengin ve kaliteli yapısı ile etkileyici diyebilirim. Özellikle gündüz kullanımı ofis ve iş hayatı için çok ideal ve baştan çıkarıcı.

 • #2
  denemekte fayda var ellerine sağlık güzel inceleme hocam

  Yorum


  • #3
   Bu tarz yazımlara çok özeniyorum ifadeniz ve yorumunuz çok hoşuma gitti , kaleminize sağlık ...

   Yorum

   İşleniyor...
   X