Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ikiryō

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Ikiryō

  Click image for larger version

Name:	ikiryo giriş.png
Views:	77
Size:	69.2 KB
ID:	157700
  Ikiryō, japoncada doğaüstü bir terim olarak, yaşayan bir kişinin hayaleti anlamına geliyormuş. Markanın kurucusu ve aynı zamanda parfümörü olan Vincent of Dreamhouse(kendini böyle tanıtıyor), kokunun da insanın ruhani hayaleti olduğunu ve diğer insanlarla görünmez bir şekilde iletişim kurarak etkileşim yarattığını belirterek, Ikiryō adının, marka olarak kullanım amacını açıklıyor. Parfüm tasarlama amacının da kokuları kullanan insanları, kendi görsel sunumunda gördüğü dünyalara yolculuğa çıkarmak olduğunu söylüyor.

  Vincent of Dreamhouse adlı şahsiyetin daha öncesinde dans, drama, fotoğraf, kostüm ve set tasarımları alanında epeyce çalışmaları olmuş. Bu çalışmaların, parfüm isimlerinden şişe tasarımlarına kadar etkisi olmuş haliyle.
  Click image for larger version

Name:	ikiryo giriş son.jpg
Views:	63
Size:	40.5 KB
ID:	157701
  Genel olarak gotik, ruhani ve karanlık imgeler baz alınarak tematik kokular oluşturulmuş. Bu vesileyle, kokuseverlere çok özgün parfümler sunulduğu iddia ediliyor. Zaten markanın genel sloganı da bu iddianın boyutunu gözler önüne sermeye yetiyor.

  Click image for larger version

Name:	ikiryo1.jpg
Views:	60
Size:	120.5 KB
ID:	157702Click image for larger version

Name:	ikiryo2.jpg
Views:	61
Size:	149.8 KB
ID:	157703

  Markanın Cœurs Sombres Colection, These Miscegenic Three, These Psychedelic Three, These Three Collection ve bu sene çıkan When a Sleepwalker Dreams adlı koleksiyonları mevcut.

  Markanın en çok bilinen parfümü Ame Torturee: amber(kehribar), vanilya, visterya(mor salkım bitkisi), benzoin, buhur, kişniş, neroli ve odunsu notalar içeriyormuş.

  Click image for larger version

Name:	işeler.png
Views:	61
Size:	671.3 KB
ID:	157704

  Zamanınız olursa markanın websitesine göz atmanızı tavsiye ederim. Fon müziği ve görsellerle sizi bambaşka bir havaya sürüklüyor.
  https://www.dreamhouse-ikiryo.com/

  Bu arada umarım tüm dünya, en kısa zamanda şu korona salgınından kurtulur, hayat normale döner ve gün gelir Ikiryō splitlere konu olur biz de tecrübe ederiz. Saygılar.

 • #2
  Önceden araştırmıştım bu markayı ve gerçekten de ilgi çekici.

  Comment


  • _sefa_
   _sefa_ commented
   Editing a comment
   Sevdiğim dumansı balzamik yapı, kokularının genel dna sı gibi. Karanlık iyidir ya

 • #3
  Balzamsılık mı oooo alırım bir dal

  Comment


  • _sefa_
   _sefa_ commented
   Editing a comment
   Kargolara da yasak gelmeden hemen bir tüp katedral havası gönderiyorum size Çınar hocam

  • xPixa
   xPixa commented
   Editing a comment
   Hahahaha müthiş

 • #4
  Konsept güzelmiş. Ama konseptiyle çok beklentiye sokan parfümler genelde vasat çıkıyor. O da başka bir durum..

  Comment


  • #5
   Geçen gün incelemiştim bu markayı ve genel olarak çok beğendim. Tasarım çok iyi. Kokuları ilgimi çekti. Umarım ülkemize gelir de koklarız.
   Dior Homme Intense - Musc koublai Khan - Fumeri Turque - Chergui - More Than Words - Cruz del Sur 1 - Lyric Men - Obsession for Men - Merchant of Venice Arabesque - Fille an Aguilles - Roja Musk Oud - Robert Piguet Bandit

   Comment

   Working...
   X