Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Gün Batımına DAVET

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Gün Batımına DAVET

Click image for larger version

Name:	281C6081-8668-40BC-BB9A-64172AC9C1B0.jpeg
Views:	135
Size:	62.9 KB
ID:	173615
    Kaliforniya gün batımlarının sizin üzerinizde nasıl bir etkisi var? Bir gün batımı nasıl parfüme dönüşür? Kaliforniya, insan ve doğa arasında harika bir ortak yaşam alanı. Gün batımı kısa sürmesine rağmen her gün tekrar eden, eşsiz ve sonsuza kadar yenilenen bir andır. Belki anlaşılması biraz zor ama aslında aynı şey parfüm için de geçerli. Kaliforniya'daki bir gün batımını parfüme sığdırmak; şehrin keşmekeşini gözün görebildiği sınırlarda doğa ile birleştirmek demek. Sınırsız bir gökyüzünün, gece çökmeye başladığında, yavaş yavaş yanıp sönen bambaşka bir parlaklığa ulaşmasına şahit olmak beni etkiliyor. Ben, her zaman, hisleri parfüme dönüştürmeyi sevmişimdir. Ve özellikle gün batımının bende oluşturduğu his inanılmaz.
    California Dream’i nasıl yarattınız?
    Başlangıç noktam serinliği saracak bir sıcaklık yaratabilmekti. Ten üzerinde, kendini tamamiyle ifade edebilecek çarpıcı bir tazelik hissi veren notalar ile yumuşak notalardan oluşan bir zıtlık yakalayabilmek her zaman için bir paradoks. Gün batımında, güneşin kendini geceye teslim edişini her gördüğümde, dünyanın başka bir kısmında tekrar parladığını hayal ederim. Her gün
    batımında, gökyüzünün girdiği birbirinden farklı şekilleri bu parfüme benzetiyorum. Mesela mandalina, gün batımındaki gökyüzü kadar çok özelliğe sahip. Narenciye, meyve hazzına çiçeksi bir yaklaşım getirirken misk sıcaklıkla birlikte ufuk çizgisine doğru bir yolculuğa hazırlıyor. Amberette, nemli toprak ve iskeleden izler taşıyor. Ve son olarak, benzoinin yumuşak, çıtır çıtır bir sıcaklığı taşıyor bu parfüme. Tıpkı gecenin gelişini müjdeleyen günün son ışığı gibi...
    Bu parfümün yarattığınız diğer kokulardan nasıl bir farkı var?
    Bu koku, muhtemelen ferahlığın başka bir anlatımı. California Dream, Louis Vuitton Les Colognes serisinin önceki üç parfümü ile aynı konseptte, farklı içeriklerin karışımlarından ilham alınarak yaratıldı. Öne çıkan özelliğiyse misk ile mandalinanın oluşturduğu kontrasttan doğan ferahlık üzerine kurulu olması. Tene nüfuz ettikten saatlerce sonra dahi etkisini gösteren güçlü mandalina notaları, California Dream’in iddiası olduğu kadar ayırt edici noktası da. Doğal hammadeler üzerinde çalışıyor oluşum, mandalinayı ten üzerinde uzunca bir süre kalabilmesi adına özel bir distilasyon sürecinden geçirip bu güçlü notalara ulaşmamı sağladı. Sicilya bölgesinde üretilen mandalinaları kullanmayı tercih etmem de ayrı bir vurgu oldu.
    California Dream’in kutu tasarımı için bir kez daha görsel tasarımcı Alex Israel ile çalıştınız. Israel ilk kez bu parfümün şişesini de tasarladı. Onunla çalışmak nasıldı?
    Alex renkler konusunda bir dahi. Yaratma konusunda aynı yaklaşıma sahibiz, doğadan gelen şiirselliği yansıtıyoruz. Alex’in renkleri kullanırken oluşturduğu ferahlık ve yumuşaklık harmanı gerçek bir ilham kaynağıydı benim için.
    Son Düzenleme volcanolover; 30-06-20, 19:36. Tarafından yapıldı.
İşleniyor...
X