Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

​​​​​​​Piotr Czarnecki Bluebijou

Çökme
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• ​​​​​​​Piotr Czarnecki Bluebijou

Click image for larger version  Name:	375x500.49274.jpg Views:	1 Size:	31.2 KB ID:	82847

Piotr Czarnecki Bluebijou: Özellikle Shihan Sensei’den sonra dikkatimi çeken Polonya merkezli bu markanın bir diğer kokusu, bana göre meyveli boozy-gurme türünden bir örnek olan Bluebijou… Açılışı yoğun bir mavi yemiş (blueberry) ile başlıyor. Hemen akabinde ona eşlik eden gurme tatlar bir bir ortaya çıkmaya başlıyor ama mavi yemiş o kadar güçlü ki konyak bile gölgede kalıyor. Yine de konyak bir nebze açılışa sucul koyu mavi havanın dışında bir katman veriyor. Meyve ile çikolata arasındaki ince bağlantıyı sağlıyor. Tütün net şekilde algılayamadım ama çikolata ve konyak dışındaki notalar birbiri içerisine geçmiş durumda veya mavi yemişin baskınlığından ötürü ben başka bir şey seçemedim. Mavi yemişin gücü biri iki seviye daha azaltılmalıydı bence. Çok fazla egemen. Genel beğeniye çok uygun bir meyveli gurme sayılabilir aslında. Ama benim tahammül edebileceğim seviyenin üstünde. Parfüm sonlara doğru daha kuru bir hissiyat veriyor. En sonda ise tende kalan tat cılız bir mavi yemiş, konyak, çikolata birlikteliği. Sanki diğer notalar hiç yoklarmış gibi. Ben bu parfümün geliştirilebilirse muazzam bir kokuya dönüştürülebileceği kanısındayım. Performansı da ortalama üstünde. Hatta kalıcılığı epey yüksek. Genel uyumsuzluğu dışında bir de mavi yemişin (likapa, ligarba, yaban mersini, blueberry her neyse) özellikle de başlangıçta ligarba reçeli gibi kokması nedeniyle konsept bir çalışma olmaktan öteye gidemedi. Hayırlısı olsun diyerekten 6/10.
    Son Düzenleme cantona8; 06-08-18, 16:20. Tarafından yapıldı.
İşleniyor...
X